Niniejszy artykuł zostanie poświęcony autu z małym silnikiem. Samochód typu ford ka to jeden z najbardziej pożądanych typów samochodów na rynku. I warto tu zadać pytanie dlaczego akurat samochód z tak małym silnikiem? Kierowcy uwielbiają obecnie małe silniki, które nie pobierają zbyt dużo benzyny. Jak i również opłaty tu zmniejszają się do minimum. Niskie ubezpieczenie, mniejszy nakład pracy oraz niższe koszta przy naprawie to jedne z plusów tych samochodów.

Mały zwinny oraz ekonomiczny.

Ford ka to jeden z modeli tej marki, a producent serwuje ich o wiele więcej. Wyróżniamy forda KA II (silnik o mocy 1200), Ford Ka 1.2 (silnik o mocy 1242) oraz Ford Ka ( silnik o mocy 1298). W zależności od trybu spalanie się zmniejsza lub zwiększa. W trybie miejskim samochód spala od średnio 7 litrów na 100 kilometrów. A w trasie, na linii ciągłej zużycie się o niebo zmniejsza do 5 – 6 litrów benzyny. Inne modele z nadwoziem hatchback to diesel. One są ekonomiczniejsze, spalają o niebo mniej nafty. I tu ford ka spalanie w trybie miejskim na 100 kilometrów od 5.55 litrów do 7.5 litrów nafty. Natomiast w trybie nie miejskim ford ka spalanie na 100 kilometrów od 5 litrów do 6 litrów maksymalnie.
I warto tu dodać, że modele typu Ka zostały już produkowane w latach 90 – tych. A i nadal są tworzone coraz to nowsze, bardziej ulepszone. Na początku wprowadzono na trasy forda o trzy drzwiowym modelu. Obecnie ford ten zupełnie zmienił swoją szatę. Nadwozie ma efekt kulisty.