Jedną z bezwzględnie najważniejszych rzeczy podczas codziennego karmienia zwierząt jest zastosowanie odpowiedniej diety. Co ciekawe bardzo wiele hodowców karmę traktuje jak coś oczywistego, co musi być podane zwierzętom bo w innym przypadku nie urosną. Otóż należy wiedzieć i jednocześnie pamiętać o tym, że jakiekolwiek zwierzęta hodowlane również potrzebuje odpowiednich substancji odżywczych które będą odpowiednio wspierać ich rozwój niwelując przy tym wystąpienie pogorszenia stanu zdrowia z błahego powodu jakim jest osłabiona odporność. Tak więc zanim zastosujemy wybrane przez nas wcześniej produkt warto rozglądnąć się nieco bardziej i wybrać ten, który oferuje znaczeni więcej od pozostałych. Oczywistą sprawą okazuje się być fakt, że wiedza w żywieniu zwierząt gospodarskich w ostatnich latach znacznie poszła do przodu i już dzisiaj zapewnia nam dostęp do wartościowych informacji.

Dlaczego właśnie lucerna granulowana?

Jednym z mniej oczywistych wyborów, jednak coraz szybciej zdobywających   popularność wśród wielu hodowców jest lucerna granulowana. Z pewnością warto powiedzieć sobie dużo więcej na jej temat, ponieważ jest tego warta i może zostać z powodzeniem stosowana w wielu przypadkach. Dlatego nie ma większego znaczenia gdy zajmujemy się hodowlą koni, trzody chlewnej, krów mlecznych czy bydła opasowego, ponieważ produkt ten w każdym z tych przypadków będzie spisywał się wyśmienicie dając nam gwarancję swojej jakości w praktyce. Bardzo ważnym aspektem jest to, że została ona odpowiednio zmodyfikowana, a suchy i granulowany kształt daje nam wielkie możliwości, ponieważ możemy ją podawać w formie domieszki do paszy właściwej bądź możemy podawać ją jako jeden konkretny produkt. Przy tym wszystkim należy nie przekraczać wyznaczonych przez specjalistów limitów względem jednego osobnika w ciągu dnia, wówczas ryzykujemy na własną odpowiedzialność, a przedawkowanie wartości odżywczych jest w stanie źle wpłynąć na stan zdrowia zwierzęcia. Tak więc warto mieć na uwadze również taką kwestie, która jest dość oczywista lecz nie zawsze brana pod uwagę jak przyznaje wielu hodowców.

Więcej o lucernie…

Lucerna z natury jest produktem bardzo bogatym w przeróżne składniki niezbędne dla rozwoju zwierząt. Wykonanie jej w formie suchych granulek daje komfort całorocznego uwzględniania jej w diecie zwierząt co jest na samym starcie dużym atutem. Nie musimy martwić się o jej dostępność w sklepach oraz o cenę, która jest w przystępnej cenie. Nie należy również zapominać o witaminach i minerałach takich jak witaminy A, B2, C, E oraz K. Taki skład bardzo dobrze sprawdza się w przypadku koni, ponieważ potrafi sprawnie likwidować wzdęcia oraz często występującą u tych zwierząt kolkę. Duże wartości węglanu magnezu z kolei zapobiegają oraz przeciwdziałają zakwaszaniu się organizmów u zwierząt. Oczywiście jest jeszcze wiele innych powodów dla których warto wybrać ten oto produkt. Lepiej nie zwlekać dłużej z decyzją, najlepszym rozwiązaniem jest natychmiastowe wypróbowanie lucerny w formie granylek.