W roku 1885 Carl Benz skonstruował trójkołową maszynę napędzaną jednocylindrowym silnikiem benzynowym. Niespełna rok później maszyna ta została opatentowana i do dziś nosi miano pierwszego samochodu na świecie. Mowa tutaj o “Benz Patent Motorwagen Nummer 1” . Pojazd ten rozwijał prędkość szesnastu kilometrów na godzinę, ważył dwieście sześćdziesiąt pięć kilogramów i rozwijał moc jednego konia mechanicznego. Ten pierwszy na świecie samochód był kamieniem milowym w dziedzinie motoryzacji. Od tamtej pory przemysł motoryzacyjny rozwijał się jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Dziś przyjrzymy się dwóm markom, których nikomu nie trzeba przedstawiać.

 
W roku 1909 August Chorch założył firmę, którą dziś znamy pod nazwą Audi. Już rok później pierwszy samochód tej marki opuścił fabrykę w Zwickau. Maszyny opuszczające taśmę produkcyjną w tamtych latach odnosiły wiele sukcesów. w lokalnych rajdach i wyścigach samochodowych. Z biegiem lat podnoszono pojemność silników i zwiększano ich moc. Pierwsze Audi dysponowało mocą zaledwie dziesięciu koni mechanicznych, dziś Audi R8 Competition rozwija ich aż 570 i rozpędza się do setki w niespełna 3.2 sekundy. Tej znanej niemieckiej marce zawdzięczamy również pierwszy model samochodu z seryjnie montowaną kierownicą po lewej stronie. Każdy kto chodź trochę interesuje się motoryzacją kojarzy niezawodny i trwały napęd quattro, firma jako druga na świecie wprowadziła produkcje w pełni ocynkowanych karoserii co chroni je przed rdzą.Te i wiele innych innowacyjnych rozwiązań technologicznych zawdzięczamy właśnie Audi.
Niedługo później w tym samym kraju swoją historię zaczyna Bayerische Motoren Werke znane lepiej jako BMW. Na samym początku w tej firmie produkowano nie auta a samoloty. Produkcję rozpoczęto od niewielkich samolotów treningowych oraz silników lotniczych. Niestety po wojnie firma była bliska upadku ze względu na praktycznie natychmiastowy brak zamówień ze strony wojska. Od upadku firmę uratowały zmiany w zarządzie i zmiany koncepcji produkcyjnych. W roku 1923 zaprezentowany legendarny motocykl R32. Samochody firma zaczęła produkować dopiero w roku 1927, w którym to zaprezentowano model BMW F 55. w 1929 zaczęto seryjną produkcje pierwszego modelu z logiem BMW. Od tamtej pory nic już nie mogło powstrzymać giganta przed dalszym rozwojem. Fabryka z Monachium poradziła sobie z powojennym kryzysem i do dziś produkuje samochody i motocykle, za którymi ludzie odwracają się na ulicy. Spółka jest też obecna na rynku lotniczym. Obecnie ich flagowym modelem jest BMW serii 7, który w konfiguracji z najmocniejszym silnikiem rozwija moc 610 koni mechanicznych.
Niezależnie czy jest się fanem jednej lub drugiej mark warto pamiętać, że samochód musi być sprawny mimo występujących awarii. Sprawnie działający samochód to bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Producenci samochodów od stu lat projektują samochody tak, aby były one dla nas bezpieczne. Marki wprowadzają systemy bezpieczeństwa, zaczynając od pasów bezpieczeństwa przez poduszki powietrzne i na elektronicznych systemach wspomagania kierowcy kończąc. Dlatego należy pamiętać, że najwyższą jakość w przypadku remontu zapewnią nam tylko oryginalne części Audi lub oryginalne części BMW. Każdy samochód i każda jego część może ulec awarii i będzie konieczna jej wymiana lub naprawa. Musimy mieć na uwadze, że stosowanie na przykład tarcz i klocków hamulcowych z najwyższej półki pozwoli nam wyjść cało z kryzysowych sytuacji na drodze, których niestety na drogach jest bardzo wiele.